Rodzaje kursów w ISJAD

W ISJAD oferujemy następujące RODZAJE kursów:


1. Zajęcia indywidualne (I)
Tylko Ty i lektor.

Zalety: lektor dopasowuje się w 100% do Ciebie (konkretne zainteresowania i potrzeby, materiał, tempo nauki, 
godziny nauki).

Jesteś w centrum zainteresowania i w centrum nauki. To luksus. Jeśli uczysz się akurat z jednym z lektorów ISJAD, to wyjątkowo skuteczny luksus :).

W razie czego możesz w każdej chwili odwołać zajęcia, nawet dosłownie 5 min przed nimi. Nie tracisz pieniędzy, po prostu umawiasz się z lektorem na kiedy indziej.

Możesz się umawiać w dowolne dni, o dowolnych godzinach, robić dłuższe przerwy i generalnie nie ogranicza Cię nic poza dyspozycyjnością danego lektora. Przedpłacać możesz za dowolną ilość zajęć, również niewielką.

Wady: cena. To siłą rzeczy najdroższa forma nauki.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2. Zajęcia w małych grupach (G)
Grupy najczęściej od 2 do 6 uczestników, najwyżej 10.

W sumie taki kurs wygląda tak samo, jak w grupie "stacjonarnej" na "zwykłym" kursie niemieckiego. Jest grupa uczniów, jest lektor, jest "wirtualna tablica", na której piszemy, są materiały, które udostępniamy. Jedyna różnica polega na tym, że rozmawiamy przez mikrofon i słuchawki i nie jesteśmy w jednym pomieszczeniu, tylko w różnych miejscach, na ogół każdy u siebie w domu.

Zalety: niższa cena niż zajęcia indywidualne. Uczymy się również słuchając innych uczniów i analizując ich błędy (nie wszystkie trzeba popełniać samemu ;)). Poznajesz innych ludzi na Twoim poziomie i zainteresowanych tą samą tematyką zajęć.

Wady: jeśli nie pojawisz się na zajęciach grupowych, to niestety przepada Ci przedpłata (bo reszta grupy pewnie na zajęciach będzie, więc trudno je odwoływać akurat ze względu na Ciebie). Lektor zajmuje się całą grupą, a nie tylko Tobą osobiście. W sumie więc aktywnie mówisz na zajęciach mniej niż w opcji indywidualnej.
Dostosowujesz się do stałych dni tygodnia i godzin danego kursu. 
Przedpłata za cały, często kilkutygodniowy kurs.

Uwaga! Za wszystkie kursy kosztujące 300 zł lub więcej można płacić w wygodnych RATACH :). Wystarczy przy wpłacie (w tym wypadku możliwa jest wyłącznie "Automatyczna płatność przez internet"!) wybrać opcję "zakupy na raty z dotpay" (ta opcja pojawia się stosunkowo późno w procesie zapłaty, ale się pojawia!).

2a. Zajęcia w grupach facebookowych (F)

To specyficzna, nowatorska forma oparta na udziale w zamkniętych grupach na facebooku.

Zalety: niższa cena niż "klasyczne" zajęcia grupowe. Totalna bezstresowość. Elastyczność, bo nie ma obowiązku brania udziału w zajęciach na żywo - wszystko jest czarno na białym pisemnie, a nie "ucieka" jak słowo mówione. Wszystkie zadawane przez lektora zadania można teoretycznie odrobić także pomiędzy spotkaniami na żywo.

Wady: brak MÓWIENIA. Kurs składa się tylko z czytania, pisania i czasem słuchania (tzw. słuchanek w internecie). Dlatego oferujemy takie kursy dopiero od poziomu A2 wzwyż (a nie dla całkiem początkujących, którzy jeszcze nie wiedzą jak co wymawiać).

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3. Webinary (W)
Lektor robi internetowy wykład na żywo dla większej grupy słuchaczy.

Czyli jest jeden mówiący i kilkanaście do kilkuset osób słuchających ORAZ oglądających jednocześnie prezentację u siebie na swoim ekranie komputerowym. Kamera i mikrofon są słuchaczowi niepotrzebne, ale potrzebny jest głośnik, albo jeszcze lepiej słuchawki (lepiej słychać, lepiej się można skoncentrować).
Po zaksięgowaniu opłaty za dany webinar każdy automatycznie dostaje maila z linkiem dostępu i hasłem do tzw. wirtualnego pokoju, w którym odbywa się wykład.
Każdy webinar trwa ok. 60 min (chyba, że w opisie podane jest co innego).

Zalety: niższa cena niż w przypadku innego rodzaju zajęć. Nie musisz być "przygotowana/-y" na wykład, bo słuchasz go głównie pasywnie (pomijając może sporadyczne anonimowe ankiety). Konkretna, przygotowana i dopracowana wiedza na dany temat na żywo w pigułce.

Wady: własna aktywność jest tu wyjątkowo niska (poza współmyśleniem i uważaniem na zajęciach). Bierny odbiór, trudno coś przećwiczyć praktycznie (a przynajmniej nikt tego nie sprawdzi), nie można zadawać pytań.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4. Zajęcia łączone (L)
Opierają się na webinarach, do których można dodatkowo - nieobowiązkowo - dodać ćwiczenia w małych grupach.

System "Ł" funkcjonuje tak, że jest np. jeden webinar i DO NIEGO dodatkowe ćwiczenia w małych grupach raz lub dwa razy. Wykupić można albo opcję samych webinarów (W) albo webinarów z ćwiczeniami (L) - jak kto chce.

Zalety: połączenie zalet kursów "W" z kursami "G"

Wady: oczywiście znacznie intensywniej uczą się ci, którzy pojawiają się i na webinarach i na ćwiczeniach. 
Nie dla wszystkich chętnych - uczestników webinarów - może starczyć miejsc w małych grupach ćwiczeniowych.
Przedpłata całego kursu.